Поради для батьків щодо підготовки дитини до щеплення

Аби вакцинація дошкільника пройшла ефективно, його необхідно підготува­ти. Пропонуємо декілька простих правил, дотримання яких допоможе уникнути ускладнень.

· Стежте за графіком щеплень своєї дитини. У дошкільному навчальному закладі повідомляють про проведення щеплення завчасно, це дає вам змогу належно під­готувати дитину до процедури. Окрім того, в разі непередбачених ситуацій, при­пустімо, дитина травмувалася і є небезпека захворювання на правець, ви знатим­ете, чи отримала дитина профілактичне щеплення проти цієї недуги.

· Звертайте увагу на реакцію організму дитини на продукти, ліки тощо. Ін­формація про можливі реакції дитини на процедури, вживання певних продуктів харчування, прийняття ліків тощо буде надзвичайно корисною для визначення протипоказань до щеплень, ефективної схеми вакцинації, рекомендацій щодо хар­чування, вибору препаратів тощо.

· Здайте аналізи дитини. Запорукою правильності висновку лікаря про дозвіл на проведення чи відвід від вакцинації є результати лабораторного дослідження. Аналіз сечі дитини сприятиме якісному оцінюванню її стану здоров'я. Аналіз крові рекомендований, однак для дітей, які часто хворіють або мають обтяжений анамнез, аналіз крові є обов'язковим.

· Поінформуйте лікаря про всі особливості та проблеми здоров'я дитини. Необ­хідно розповісти лікарю, як дитина переносила попередні щеплення, чи не було раніше судом, виражених алергічних реакцій, хронічних захворювань. Не буде зай­вим повідомити медичного працівника не лише про те, як дитина почувалася дня­ми, де перебувала, а й про ваші спільні з дитиною плани на найближче майбутнє.

· Не погоджуйтеся на вакцинацію дитини, якщо:

- найближчим часом ви збираєтеся з ним у далеку подорож;

- у період епідемії грипу, окрім вакцинації проти грипу;

- під час прорізування зубів;

- безпосередньо перед вступом до дошкільного навчального закладу чи

початком занять у школі.

· Зверніться до лікарів-спеціалістів, якщо дитина хворіє. Тяжкі захворювання дошкільника не є приводом для повної відмови від вакцинації. За неврологічних захворювань питання про проведення профілактичних щеплень вирішує невро­лог. У разі алергічного захворювання — алерголог. Зверніться до відповідного лікаря-спеціаліста, який надалі співпрацюватиме з педіатром з питань вакцинації. Залежно від захворювання лікарі відкоригують графік проведення щеплень дити­ні та рекомендують найбільш безпечні для вашої дитини вакцини.

· Дізнайтеся, який час найсприятливіший для вакцинації вашої дитини. Ще­плення рекомендовано проводити після клінічного і лабораторного обстеження дитини, найліпше в теплу пору року за низького рівня захворюваності на респіра­торі інфекції — влітку або протягом вересня-жовтня. До того ж процедуру ліпше проводити на початку тижня і в першій половині дня для забезпечення медичного спостереження за дитиною після вакцинації.

· Не вводьте у раціон дитини нові продукти. Намагайтеся не вводити нові для дитини продукти харчування за декілька днів до щеплення. Перед проведен­ням вакцинації не слід давати дитині продукти, які можуть спричинити алергію, адже в цьому разі складно буде визначити, що саме призвело до алергічної реакції.

· Контролюйте об'єм харчування. Дитина переносить щеплення легше, якщо її шлу­нок не перевантажений. За день до щеплення, у день проведення процедури і на­ступного дня після вакцинації намагайтеся не перегодовувати дитину, подавайте їжу, що легко засвоюється. У день щеплення не годуйте дитину мінімум за годину до процедури та 2-3 години після вакцинації.

· Скасуйте прийом вітаміну D. Якщо за призначенням лікаря дошкільник приймає пре­парати вітаміну D, то за 2-3 дні до запланованого щеплення їх прийом слід припинити, а відновити можна не раніше ніж через 5 діб, Вітамін D регулює обмін кальцію в орга­нізмі, а порушення обміну кальцію може спричинити алергічну реакцію.

· Перевірте роботу шлунково-кишкового тракту дошкільника. Якщо впродовж доби перед щепленням у дитини не було випорожнення, робити щеплення не ба­жано.

· Виміряйте температуру тіла дошкільника. Температура тіла дитини тривалий час до вакцинації і безпосередньо в день її проведення має бути нормальною або триматися у звичайному для дошкільника діапазоні, без різких амплітуд. Нормаль­на температура тіла дитини +36,6 °С, проте у дітей віком до трьох років може бути вищою через інтенсивність теплообміну дитячого організму.

· Спостерігайте за самопочуттям дитини. На момент вакцинації дитина має бути здоровою. Навіть якщо температура тіла дитини нормальна, але є слабкі симптоми захворювання (кашель, нежить, млявість] або в попередні 1-2 дні була небезпека інфікування (контакт із хворими, відвідування поліклініки), то щеплення робити не можна. Порадьтеся з педіатром щодо відтермінування проведення процедури.

· Проконсультуйтеся з лікарем. Перед кожною вакцинацією дитину має оглянути лі­кар, який вирішує, чи можна робити щеплення саме сьогодні. У разі відводу від вак­цинації потурбуйтеся про можливість її проведення у визначений для кожної вакци­ни термін, адже вироблення імунної відповіді на щеплення має відбуватися своєчасно.


Увага !!! ПОЛІОМІЄЛІТ.

Поліомієліт – це захворювання, яке викликається одноіменним вірусом. Це вірус має властивість вражати центральну нервову систему людини. Джерелом інфекції є хвора людина, або здоровий носій віруса поліомієліту. Передаватись вірус може через брудні руки, їжу, воду, предмети побуту. Вірус поліомієліту може жити в певному середовищі (воді, молоці, випорожненнях) до чотирьох місяців.

Як правило поліомієліт вражає організм в дитячому дошкільному віці, але бувають випадки, що і дорослий організм піддається цьому захворюванню.

Симптоми поліомієліту:

Біль у горлі, нежить, кашель. Все це може супроводжуватись нудотою, блювотою, проносом, підвищенням температури до високих міток. Одним із основних симптомів даного захворювання являється параліч м’язів, а параліч м’язів дихальної системи – приводить до смерті. Хвороба не виліковна. Діти, які перенесли дане захворювання на все життя залишаються інвалідами.

Єдиний спосіб запобігти даному захворюванню, є вакцинація. Хвороба не має можливості поширюватись коли кількість вакцинованих дітей становить більше 35%. Нажаль на сьогоднішній день в Україні вакциновано 14,1% дітей. Цьому сприяли різні чинники: перебої з надходженням вакцини і відмови батьків від щеплення.

Все це призвело до того, що в Закарпатській області зареєстровано два випадки захворювання, це діти: 4 роки і 10 місяців. Циркуляція такого вірусу, що може швидко поширюватись, ставить під загрозу всіх не щеплених дітей. В зв’язку з чим в Україні прийнято рішення про масову імунізацію дітей проти поліомієліту не залежно від того, були вони щеплені раніше чи ні. Тому всі батьки з розумінням повинні поставитись до даної проблеми, адже йдеться про здоров’я власних дітей. Спалах того чи іншого інфекційного захворювання відбувається з певною циклічністю в залежності від кількості привитих дітей. І тільки своєчасне проведення вакцинації дає змогу запобігти небезпечним захворюванням, таким як: туберкульоз, гепатит В, гемофільна інфекція, правець, поліомієліт, кір, краснуха, епідемічний паратит, кашлюк, дифтерії, які є обов’язковими в Україні.



Кiлькiсть переглядiв: 368

Коментарi